İlçemizde Ücretsiz Toplu Taşıma Hizmeti Başladı

 

Kaymakamımıza Belediye Başkanı olarak görev verildikten sonra kısa bir süre içerisinde sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında ilçemizde ilk defa uygulanan Hastaneye giden vatandaşlara ve okula giden öğrencilere yönelik ücretsiz toplu taşıma hizmeti resmen başlattı.

Bismil Devlet Hastanesi önünde düzenlenen Ücretsiz toplu taşıma açılış törenine, İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Turgay Gülenç, hastane çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Bu hizmet kapsamında Hastaneye giden tüm vatandaşlarımız bugünden itibaren ücretsiz bir şekilde tahsis ettiğimiz dolmuşlarla ücretsiz olarak Hastaneye gidip gelebilecekler.

Kurban kesilmesiyle başlayan törende konuşan Belediye Başkanımız Sayın Turgay Gülenç “Konuya ilişkin yapılan açıklamada, projeden hastaneye gitme imkanı olmayan vatandaşlarımız için sağlıkta ve eğitimde daha çok yararlanacağını belirtilerek, şunlar söyledi:“Hastanemiz çok güzel ve büyük bir hastanedir. Fakat hastanemiz ilçe dışında olduğu için halkımızın gidip gelmekte zorluk çektiğini ve aynı zamanda kimi vatandaşlarımızın hastaneye gidecek yol paralarının bile olmadığı için biz de halkımızın rahatı ve huzuru için böyle bir projeyi gerçekleştirdik.” dedi.

Belediye Başbakanımız Sayın Turgay Gülenç, kesilen kurbanın kanını dolmuşlara sürerek bu hizmet Bismil halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu.