Kardeş Belediye’den Bismil’de İncelemeler

Bismil Belediyesi ile kardeş belediye olan Şehitkamil Belediyesi Bismil Belediye projelerine destek vermek üzere Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve teknik heyet ile beraber ilçemizde çeşitli temaslarda bulunup, inceleme yaptı.

İlk olarak yapımı devam eden Bismil Dicle Nehir ıslah çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi alan heyet, İbrahim Oruç parkındaki incelemelerden sonra Eski tekel binasını ziyaret ederek nasıl değerlendireceği hakkında fikir verdi. Ardından Aile destek merkezi bünyesinde faaliyet gösteren kursları ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti. Daha sonra SODES kapsamındaki dikim atölyesini ziyaret eden Fadıloğlu çalışan bayanlarla bir süre sohbet etti.

Ak Parti İlçe teşkilatını ziyaret ettikten sonra Bismil belediyesinin yaptığı ve yapılacağı projelerin sunumunu izlemek üzere kaymakamlığa geçti.

İki belediye Başkanı Bismil kaymakamlığında bir toplantı gerçekleştirdi. Burada bir konuşma yapan Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Bismil Belediyesi olarak Gaziantep Şehitkamil Belediyesinin bilgi ve birikiminden faydalanmak istediklerini belirterek şunları söyledi:  “Kardeş şehir uygulamasında teknoloji, teknik adam, proje ve imkanlar bakımından daha elverişli konuma sahip olan belediyelerin, biraz daha az imkanı olan belediyelerle kardeş ilan edilerek proje ya da varlıkta teknik eleman imkanında karşılıklı alışveriş desteğinde bulunmaları amaçlanıyor. Bu nedenle de Şehitkamil Belediyesi ve Bismil Belediyesi kardeş ilan edildi. Şehitkamil, oturmuş kurumsallaşmış bir belediye. Bu bakımdan teçhizat olarak ve aynı zamanda yetişmiş teknik eleman açısından da zengin bir ilçemiz olduğunu biliyoruz. En ileri düzeyde faydalanmak istiyoruz.”dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlı ise Kardeş Belediyemiz olan Bismil Belediyesine her türlü desteği sunacaklarını açıkladı.

Fadıloğlu, “Şehitkamil olarak bu konularda iyi bir tecrübe geçirdik. Kardeş ilçemize bu tecrübemizi aktararak Bismil’i daha rahat ve güzel yaşanılabilir bir ilçe haline getireceğiz” dedi.

Sunum sonrasında Belediye Başkanımız Sayın Turgay Gülenç’in onlar için hazırladığı hediyeleri taktim edildikten sonra Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve beraberindeki teknik heyet Gaziantep’e gitmek üzere ilçeden ayrıldı.