Kick Boks Şampiyonlarından Kaymakam Yüksel’e Ziyaret

Bismil ilçesini temsilen katıldıkları turnuvalardan başarılar elde ederek dönen Kick Boks sporcuları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ile birlikte Bismil Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’i makamında ziyaret etti.

.
03 Temmuz – 11 Temmuz 2018 tarihlerinde Elazığ’da yapılan Türkiye Kick Boks şampiyonasında, Bismil Belediyesi tarafından desteklenen Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan kick boks antrenörü Bilal Budak spor hocasının öğrencilerinden Hakan Kırkız 51 kiloda Türkiye ikincisi ile gümüş madalya, 63,5 kiloda da Abdulkadir Şen ise Türkiye üçüncüsü bronz madalya kazanarak ilçemizin gururu oldular.
Bismil Halk Eğitim Merkezi Kick Boks takımı gümüş ve bronz madalya kazanarak kick boks şampiyonasına damga vurdu. Türkiye ikincisi Hakan Kırkız ,Türkiye üçüncüsü Abdulkadir Şen, Kick Boks antrenörü Bilal Budak , Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kerem Solmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ile birlikte Bismil Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’i makamında ziyaret ederek kazandıkları kupayı takdim etti. Başkan Yüksel, Kick Boks takımını başarısından dolayı kutladı.
Bismil Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel , “Başarılarınızın daim olmasını ve daha üst düzeyde ülke şampiyonalarında başarılı sonuçlar elde etmenizi bekliyoruz.” diyerek sporcuları ve antrenörlerini kutladı.

Bu başarılarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın Ak; sporcularımızla ve hocalarıyla gurur duyduğunu belirterek, spora ve sporcuya gereken desteğin verilmesi halinde bölgemizde çok büyük sporcuların yetişeceğini ve spora yönelen gençlerin artmasıyla da terör örgütlerine katılımın biteceğini vurguladı.
Elde edilen başarılardan dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden Halk Eğitim Merkezi Müdür Kerem Solmaz , “Öğrencilerimiz ile birlikte başarılara imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mutluluğumuzu da Kaymakamımız Kerem Süleyman Yüksel ile birlikte paylaşmak istedik.” dedi.