Amedspor’dan Bismil Belediye Eş Başkanlarına ziyaret

Amedspor’dan Bismil Belediye Eş Başkanlarına ziyaret

Amedspor’dan Bismil Belediye Eş Başkanlarına ziyaret

Bismil Belediye Eş Başkanları Gülşen Özer ve Orhan Ayaz, Olağan Genel Kurul’la yeniden Amedspor Başkanı seçilen Metin Kılavuz ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Amed Sportif Faaliyetler’in yapılan Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa yeniden seçilen Metin Kılavuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bismil Belediye Eşbaşkanlarını ziyaret etti. Ziyarette, kentteki spor ve sporcuların başarısı için atılacak adımlar görüşüldü.

‘Amespor Sensin’ sloganıyla kulüp tarihinin en katılımlı kongresini gerçekleştirdiklerini belirten Amedspor Başkanı Metin Kılavuz, “Yapacak işlerimiz çok zorluklarımızı biliyoruz. Bunu tek başımıza yapamayacağımızı da biliyoruz. Yerel yönetimlerin desteği hem maddi hem manevi anlamda bizim için çok önemlidir. Şunu diyoruz Amedspor bir hikaye, hep birlikte bu hikayeyi roman çevirelim. Herkes bunun harf taşıyıcısı olsun” dedi.

Ardından konuşan Belediye Eş Başkan Özer, Amedspor’un sadece bu kentte yaşayanların değil sınırlar ötesinde çok sayıda taraftarının bulunduğunu, taraftarlığın ötesinde herkesin sempatisini kazanmış bir kulüp olduğunu söyledi. Amedspor’un yaşadığı mağduriyetlerden erdem bir şekilde çıkmayı başarabilmiş, güçlü bir kulüp geleneği olduğuna dikkat çeken Eş Başkan Özer, sokaktaki herkesin birinci takımları olarak Amedspor’u gördüğünü belirtti.

Amedspor’un yaşadığı zorlukları dile getiren Eş başkan AYAZ, futbol sevemeyen birçok kişinin bile deplasmanlarda Amedspor maçlarını izlemeye gittiğini kaydetti. Eş başkan Ayaz, kentteki tüm spor kulüplerinin eşit olduğunu vurgulayarak  “Evet hepiniz eşitsiniz ama Amedspor daha eşittir” gibi bir dili kurmak durumunda kaldıklarını söyledi. Yeni yönetimi bekleyen sorumluluklara atıfta bulunan Eş Başkan Ayaz sözlerini şöyle tamamladı. “Öyle bir zenginiz ki başkalarında olmayan o kadar büyük değerler mozaiğiyiz. Yani her demde en zor koşullar altında bile yürek yüreğe vermeyi el ele vermeyi kol kola vermeyi dayanışmayı çok iyi bilen fedakarlığı ruhunda damıtmış olan bir tohum salgılarımız var.” Dedi

WhatsApp Destek