EŞBAŞKANIMIZ GÜLŞEN ÖZER SERBEST BIRAKILDI

EŞBAŞKANIMIZ GÜLŞEN ÖZER SERBEST BIRAKILDI

EŞBAŞKANIMIZ GÜLŞEN ÖZER SERBEST BIRAKILDI

Mardin merkezli yürütülen soruşturma kapsamında bir hafta önce gözaltına alınan eşbaşkanımız Gülşen Özer serbest bırakıldı. Özer ile birlikte Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Ferhat Kut da serbest bırakılırken HDP ve DBP’li dört siyasetçi tutuklandı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında, 24 Temmuz’da Mardin’in Nusaybin ve Kızıltepe ilçeleri ile Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde ev baskınları düzenlenmişti.

Ev baskınlarında Eşbaşkanımız Gülşen Özer, Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Ferhat Kut, HDP PM üyesi Alaattin Semir Zuğurli, DBP Mardin il eşbaşkanları Leyla Bozkurt ile Şehmus Sun, Nusaybin Belediye Meclis üyesi Mehmet Emin Alkan ve Sedat Ay gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan yedi siyasetçiye, Nusaybin’de yapılan yerel yönetimler toplantısına katıldıkları için “örgüt üyesi olmak” suçlaması yöneltilmişti.

Altı günlük gözaltının ardından emniyetteki işlemleri tamamlanan yedi siyasetçi, dün sabah saatlerinde Mardin Adliyesi’ne sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen isimlerden Zuğurli, Ay, Sun ve Bozkurt hakkında tutuklama kararı verildi.

Eşbaşkanımız Gülşen Özer, Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Ferhat Kut ve Nusaybin Belediye Meclis üyesi Mehmet Emin Alkan “adli kontrol” şartı ile serbest bırakıldı.

Tutuklanan dört siyasetçi Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

WhatsApp Destek