Parklarımızı Sokak Hayvanlarına Tahsis Ettik

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 önlemleri kapsamında alınan çeşitli kısıtlamalar sonucu vatandaşlardan gelen yardımların pek çoğundan mahrum kalan sokak dostlarını Bismil Belediyesi unutmadı.

Korona virüs salgını nedeniyle alınan önlemler sonrası vatandaşlarımızın parkları kullanmaları kısıtlandığından bu süre zarfında parklarımız sokak hayvanlarımızın beslenmeleri için kullanımlarına tahsis edildi. İlçemiz genelinde dezenfekte çalışmalarını sürdüren Belediyemiz, sokak hayvanları için parkları dezenfekte edip temizledikten sonra İlçemizin dört bir yanındaki parklara yerleştirilen kaplara, mama ve su bıraktı.

‘’Can Dostlarımız Unutulmuyor’’

Ülke genelinde tüm restoran ve kafeteryaların kapatılması, vatandaşların sokağa çıkmasının sınırlandırılmasıyla birlikte yiyecek ve içecek bulmaları da zorlaşan sokak hayvanları için Belediyemiz tarafından mama ve su takviyesi yapılıyor. Can dostlarımızı bu zorlu günlerde unutmayarak İlçemizin birçok mahallesinde bulunan parklara mama ve su bırakılıyor ve bu kapsamda can dostlara yiyecek ve su desteğinin sürdürüleceği belirtiliyor.

Sokaktaki Canlar Bize Emanet

Korona virüs tehdidi karşısında her türlü önlemi almaya devam ettiklerini belirten Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan V.  Kerem Süleyman YÜKSEL konuyla alakalı yaptığı açıklamada ‘’Sokak canları bize emanettir. Dışarıda değilsiniz diye sokaktaki canlarımızı yalnız sanmayın. Kendiniz için evde kalmaya devam edin. Evde kalalım, sağlıklı kalalım.

Open chat
Size nasıl yardım edebilirim?
Powered by