Spor Kulübüne Malzeme Yardımı Yapıldı

İstanbul Milletvekili Metin Külünk ile Bismil Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak’ın girişimi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında Bismil 15 Temmuz Gençlik Spor kulübüne spor malzemesi yardımı yapıldı.

Yardım töreninde konuşan Bismil 15 Temmuz Gençlik Spor kulüp Başkanı Eyüp Yıldırım yaptığı açıklamada ; “15 Temmuz gecesi aziz milletimiz Türkiye’yi böldürmeye kalkışan FETÖ terör örgütüne karşı verdikleri mücadeleyle destan yazmıştır. Allah’a şükürler olsun aziz milletimiz kanıyla, canıyla ve bedeniyle bu darbeyi püskürtmüştür. Biz de arkadaşlarla beraber, böyle bir gecede, böyle bir birlikteliği sağlayabiliyorsak o zaman gençlerimiz için de bir kulüp kuralım dedik. Kulübümüzün isminin de 15 Temmuz Gençlik ve Spor Kulübü olmasına karar verdik. Biz bu kulübümüzü aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz anısına kurduk. Allah’a şükürler olsun şimdiye kadar yaklaşık 4 kategoride 150’ye yakın genç sporcularımız var. Kurduğumuz spor kulübünün biraz maddi sıkıntılarımız vardı. Ama İstanbul Milletvekili Metin Külünk ile Bismil Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak’ın girişimi sayesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında kulübümüze 7 koli spor malzemesi yardımı yapıldı.

Bize desteklerini esirgemeyen başta ilçe kaymakamız Turgay Gülenç, İstanbul Milletvekili Metin Külünk ile Bismil Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine kulüp adına teşekkür ederim dedi.